Döntőzünk Brnóban!

A házigazda legyőzésével ott vagyunk a vasárnapi fináléban.

A házigazda Brno elleni elődöntőt remekül kezdtük, előbb Török Kata, majd amikor ő leforgott nyitni, Mária Kostelanská volt egymás után többször is eredményes a hálónál (7:5). A hazaiak időkérését követően (9:5) sem vettünk vissza a tempóból, Ana Tiemi remekül szolgálta ki támadóit, így folyamatosan nőtt az előnyünk (15:7). Nuria Lopes da Silva ászát követően a hazaiak vezetőedzője, Tomas Samsely megint megállította a játékot (17:8), de ezzel sem tudta megtörni csapatunk lendületes játékát, amelynek köszönhetően 20 perc után előnybe kerültünk (25:15, 1:0).

A második etap első részében is mi játszottunk pontosabban, így Samsely megint elég hamar elhasználta első időkérését (9:5). Amikor már talán megnyugodhattunk volna a magabiztos előny tudatában, egymás után négyet rontottunk, így Jakub Gluszak is magához rendelte tanítványai (11:9). Három gyors ponttal ismét kényelmes előnyt alakítottunk ki, és mivel a szett második harmadában ellenfelünk nem tudott újítani, Török ásza után kézzelfogható közelségbe kerültünk a második játékrész megnyeréséhez (22:15). Ez végül da Silva centertámadásával jött össze (25:18, 2:0).

Villámrajtot vettünk a harmadik felvonás elején (4:0), és az ekkor megszerzett különbséget sokáig sikerült is tartanunk (11:6). Továbbra is gyakorlatilag hiba nélkül röplabdáztunk, a játék minden elemében jól teljesítve mindenki hozzátette a magáét a különbség növeléséhez (18:9). Az utolsó percek igazi örömjátékot hoztak – szép számban a helyszínen tartózkodó szurkolóink legnagyobb örömére -, összességében simán jutottunk be a fináléba, ahol svájci vagy német ellenféllel mérkőzünk majd vasárnap 12.30-kor (25:14, 3:0).